Wojtek Kowalik – Dołączył do BRAINOWEJ ekipy

 

Na początku tego roku do agencji Brain – jako Creative Partner – dołączył Wojtek Kowalik. Odpowiada za poszerzenie kompetencji digital i social.

 

Wojtek Kowalik żył i pracował w Londynie, Chicago, Berlinie, Pradze, oraz oczywiście w Warszawie. Jest jedynym Polakiem z reklamą w Super Bowl oraz ze wszystkimi nagrodami na trzech najważniejszych konkursach na świecie – Cannes Lions, D&AD oraz One Show – od nominacji aż po grand prix, w przeróżnych kategoriach m.in PR, digital, social & influencer, digital marketing czy media. W samym tylko Cannes Lions ma 28 lwów, a w 2021 był #4 copywriterem globalnie. Jest też – jak do tej pory – jedynym Polakiem, który wygrał najważniejszą nagrodę w branży reklamowej: D&AD Black Pencil.

 

Zaczynał jako strateg, kontynuował jako art director, większość kariery spędził jako copywriter, a skończył jako dyrektor kreatywny. Doświadczenie zdobywał zarówno w agencjach jak i po stronie marek. Jest absolwentem University of the Arts London. Wojtek to prawdziwy pasjonatem komunikacji reklamowej, który chętnie dzieli się doświadczeniem i wiedzą z innymi – zarówno jako juror na festiwalach (Art Directors Club, D&AD, Kreatura) jak i mentor (via One Club New York w 2021 roku oraz London International Awards w 2024 roku).

 

“Brain jest agencją z długotrwałą tradycją kreatywnej komunikacji, ma ją wpisaną w swoje DNA, wielokrotnie nagradzaną na festiwalach zarówno kreatywności jak i efektywności. Dlatego traktuję tę nową przygodę nie tylko jako kolejne, ambitne wyzwanie zawodowe, ale również jako bardzo duży zaszczyt”, dodaje Wojtek Kowalik.

 

Następny Poprzedni