HBO Bez Tajemnic

 

Kampania interaktywna dla pierwszej polskiej produkcji HBO.
Seriale HBO zawsze są dużym wydarzeniem, ambitne i z gwiazdorską obsadą są adresowane do wymagających odbiorców.
Pierwszy serial polskiego oddziału HBO wymagał adekwatnej oprawy zarówno w sferze reklamy ATLowej oraz PR jak i w internecie, medium gdzie można (a wg nas trzeba) robić rzeczy ciekawsze i bardziej angażujące.

 
Dostaliśmy zadanie stworzenia angażującej kampanii to pierwszego serialu produkowanego w całości przez polski oddział HBO. Bez Tajemnic to propozycja z gwiazdorską obsadą, ale nieschlebiająca masowym gustom: wymagająca od widza skupienia i dotykająca sfer w życiu, które często „zamiatamy pod dywan”. Głównym bohaterem serialu jest psychoanalityk, w którego gabinecie pacjenci dochodzą prawdy szperając w zakamarkach swoich dusz w poszukiwaniu nierozwiązanych tajemnic. Wychodząc z tego założenia postanowiliśmy stworzyć interaktywną grę dziejącą się na flashowej stronie www i Facebooku.

 

 

Strona była pulpitem laptopa dr Wolskiego, bohatera serialu, na której użytkownicy mogli szperać w setkach maili, przeglądać zdjęcia z wakacji, czytać zapisy prywatnych rozmów w komunikatorze czy pograć w pasjansa.
Taka strona pozwoliła nam pogłębić każdą z postaci z serialu, wprowadzić nowe istniejące tylko w sieci, niejako dopisać drugie dno do fabuły znanej widzom z ekranu telewizora.

 

 

Codziennie po emisji odcinka na fanpage zadawane było pytanie związane z jego fabułą a do którego odpowiedź była ukryta na pulpicie dr Wolskiego. Czasem było to zdjęcie, czasem zdanie w korespondencji pomiędzy bohaterami. Wymagało to uważnego śledzenia zarówno serialu jak i jego drugiego dna w internecie. Efekt? Niebanalna, wymagająca i inteligentna rozrywka, taka jak serial Bez Tajemnic.
Kampania otrzymała nagrodę KTR 2012 za najlepszą kampanię interaktywną roku oraz została nominowana do europejskiej nagrody PromaxBDA jako najlepsza aplikacja interaktywna.

 

 

 

 

bez_tajemnic_01

 

 

bez_tajemnic_02

 

bez_tajemnic_03

 

 

bez_tajemnic_04

bez_tajemnic_05

 

 

bez_tajemnic_06

 

 

 

Następny Poprzedni