Nasz zespół

 

 

 

Jakub Kamiński, Partner & Creative Director

 

Ur. W 1970 r w Warszawie. Studiował filozofię na UW i już na II roku zajął się reklamą. Od 1992 do 2001 pracował w warszawskim oddziale Publicisu, kończąc pracę jako Creative Director i członek zarządu. Podczas pracy w Publicisie poznał Asiyę Malinowską – współzałożycielkę Brain. Od tego czasu pracują razem w Brainie. Nagrody w Brainie: Effie – 39, KTR – 34,  wraz z Asiyą Malinowską w 2021 zostali laureatami Hall of Fame KTR.

 

 

 

Wojciech Kowalik, Creative Partner w Brain

 

Wojtek Kowalik żył i pracował w Londynie, Chicago, Berlinie, Pradze, oraz oczywiście w Warszawie. Jest jedynym Polakiem z reklamą w Super Bowl oraz ze wszystkimi nagrodami na trzech najważniejszych konkursach na świecie – Cannes Lions, D&AD oraz One Show – od nominacji aż po grand prix, w przeróżnych kategoriach m.in PR, digital, social & influencer, digital marketing czy media. W samym tylko Cannes Lions ma 28 lwów, a w 2021 był #4 copywriterem globalnie. Jest też – jak do tej pory – jedynym Polakiem, który wygrał najważniejszą nagrodę w branży reklamowej: D&AD Black Pencil.

 

Zaczynał jako strateg, kontynuował jako art director, większość kariery spędził jako copywriter, a skończył jako dyrektor kreatywny. Doświadczenie zdobywał zarówno w agencjach jak i po stronie marek. Jest absolwentem University of the Arts London. Wojtek to prawdziwy pasjonatem komunikacji reklamowej, który chętnie dzieli się doświadczeniem i wiedzą z innymi – zarówno jako juror na festiwalach (Art Directors Club, D&AD, Kreatura) jak i mentor (via One Club New York w 2021 roku oraz London International Awards w 2024 roku).

 

 

 

 

Asiya Malinowska, Partner & Creative Director

 

Ukończyła w 1993 – studia na Akademii Sztuk Pięknych w Czechosłowacji. Dołączyła do Publicis w 1995 roku jako senior art director, gdzie spotkała się

z Jakubem Kamińskim. W 2001 roku został utworzony Brain.

Nagrody (10 polskich Creative Director’s Club Awards, 27 Złote Orły, dwa razy Art Director of the Year / Polska, 37 nagród Effie i 30 KTR-ów). Tworzyła takie marki jak Play

i ING Bank w Polsce, pracowała dla marek Leroy Merlin, Cocal Cola, Goodmills, Prudential, Allegro, Heyah, Plus,

Pierwszy polski juror na festiwalu Cannes Lions i członek jury, takich festiwali jak: Cresta, KTR, Eurobest.

 

 

 

 

Juliusz Baliszewski, Strategy & New Business Partner

 

Absolwent wydziału Lettres Modernes na uniwersytecie Paris III Sorbonne Nouvelle. Od 1999 roku w reklamie– kolejne agencje, w których pracował to Publicis, McCann, Red8, Havas i Scholz&Friends. Skutecznie współtworzył i wdrażał strategie komunikacji dla takich marek jak Renault, Opel, Orange, TP SA, Lech, PKO BP, KFC, Auchan, Praktiker, Vifon, Browar Namysłów, pracuj.pl i Euroloan.